Başkan Nasıroğlu' dan yol açıklaması

Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu sosyal medya üzerinden, çukurlu yollarla ilgili, yaptığı açıklamada söz konusu yolun yetki alanlarının dışında olduğunu söyledi.

Başkan Nasıroğlu' dan yol açıklaması
06 Aralık 2014 - 11:30

Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu Estel- Midyat yolunun çukurlarla dolması nedeniyle yapılan protestolardan sonra, Facebook hesabı üzerinden söz konusu yolun Midyat Belediyesinin yetki alanında olmadığını söyledi.

 

Başkan Nasıroğlu açıklamasında, Estel- Midyat arası ve bağlantılı çevre yolları çalışmaları ilçe belediyemizin yetki alanı dışındadır ve belediyemizin imkanlarıyla yerine getirilmesi mümkün değildir. Şu ana kadar onlarca çukurda Büyükşehir Belediyesince her hangi bir icraat yapılmamıştır. Bu durum halkımızın şifai ve yazılı şikayetlerine maruz kalmamıza sebebiyet vermektedir. Tüm Midyat halkına duyurulur.’’ İfadelerine yer verdi.

 

Midyat cadde ve yollarının çukurlarla dolup taşması daha önce sivil toplum kuruluşları ve Midyat halkı tarafından protesto edilmiş ve resmi kurumlara şikayet başvuruları yapılmıştı. Anlaşılan Midyat halkı bundan sonra bu tür sıkıntıları çok yaşayacak.

Bu haber 4968 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • ?
    5 yıl önce
    Bir insan bu kadar mı basit olabilir? 15 yıldır Midyat Büyükşehir belediyesine mi bağlıydı sayın nasıroğlu ? ama bu KUYULAR (ÇUKURLAR) 15 yıldır var. Utan