Bir Destek Sözü de Belediye Başkanı Nasıroğlu'dan

Midyat'tan çıkan ilk milli sporcu ve dünya şampiyonu Musa İşler’i Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu makamında kabul ederek destek sözü verdi.

Bir Destek Sözü de Belediye Başkanı Nasıroğlu'dan
03 Ekim 2014 - 00:31

Midyat’ın ilk milli sporcusu ve dünya şampiyonu Musa İşler’i makamında kabul eden Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu, her türlü maddi ve manevi destek için arkasında olduğunu söyledi.

 Dünya Dağ Koşusu Şampiyonası'nda 8.4 kilometrelik genç erkekler yarış sonunda Genç Milli Takım, 12 puan toplayan ve birinci gelerek dünya şampiyonu olmasında payları büyük olan sporculardan Musa İşler Midyat’ın ilk milli ve dünya şampiyonu sporcusu olarak tarihe geçti.

Yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Nasıroğlu, Midyat’ta milli takım düzeyinde sporcuların yetişmesi ve bunların uluslararası arenada başarı kazanmalarının mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

 Nasıroğlu, “Belediye başkanı olarak her zaman sporun ve sporcuların yanında oldum. Belediye olarak yarışmalara ve sporcularımıza gücümüz destek veriyoruz ve desteklerimiz devam edecek. Midyat’ımızı ve ülkemizi uluslararası yarışmalarda temsil etmiş olan milli sporcu Musa İşler’e çok teşekkür ediyorum.”dedi.

 Midyat Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Hüseyin Tunç ise, Nasıroğlu’na, sporculara verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

İşler’in başarısında önemli bir payı olan antrönör ve beden eğitimi öğretmeni Ercan Alğaç “ Daha iyi sporcuların yetiştirmesi için sürekli çalışıyoruz. Genç sporcularla çalışarak başarılara ulaşmak istiyoruz. Hedefim şampiyon sporcular yetiştirmek. Burada bir tek ben olmayayım, Midyat adına birkaç kişi daha bize destekleri olsun istiyorum. Midyat için bundan sonraki dönemde bazı planlarımız var. Herkes gücü oranında elini taşın altına koyup bizlere destek vermesini bekliyorum.” Şeklinde konuştu.

 İşler, başarısında önemli bir katkısı olan hocası Ercan Alğaç’a teşekkür ederek,’’ Amacım ileriki yaşantımda bununla yetinmeyerek daha çok çalışarak şampiyonluklar elde etmektir. Ayrıca Mardin Atletizm Spor Kulübü Balkanımız Münir Cura hocama çok teşekkür ediyorum. Mardin Atletizm Spor Kulübü adına katıldığımdan dolayı ayrıca çok mutlu oldum. Başarımda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.”dedi. 

Bu haber 3269 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum