Midyat SGK' dan yapılandırma uyarısı

6552 Sayılı Kanunla başlayan yapılandırma kapsamasına giren borçlar 2 Şubat 2015 tarihinde sona eriyor.

Midyat SGK' dan yapılandırma uyarısı
30 Ocak 2015 - 08:40

Midyat Haberleri- Midyat Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İlçe Müdürü Abdurrahim Güneş, 6552 Sayılı Kanunla başlayan yapılandırma kapsamasına giren borçların 2 Şubat 2015 tarihinde sona ereceğini söyledi.  

 

SGK Müdürü Güneş,  “ İşveren prim borçları, Bağ-Kur prim borcu, Bağ-Kur’da borç sebebiyle durdurulan sigortalılık süreleri, İşsizlik sigortası primi, Asgari işçilik primi, Emeklilerin ödediği sosyal güvenlik destek primleri, İsteğe bağlı ve topluluk sigortası primleri ve İdari para cezası kapsamındaki borçlar için vatandaşlarımızın en geç 2 Şubat 2015’e kadar Sosyal Güvenlik İl Müdürlükleri Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlüklerine başvurmaları gerekir. “ dedi.

 

Güneş daha sonra, “Başvuruların posta yolu ile yapılması halinde, taahhütlü, iadeli taahhütlü, PTT Kargo, ya da APS yolunun tercih edilmesi şartıyla başvuru formunun postaya verildiği tarih Kuruma verildiği tarih olarak kabul edilecektir. Buna karşın adi posta yolunun tercih edilmiş olması halinde ise başvuru formunun Kurum evrak kayıtlarına giriş tarihi Kuruma verildiği tarih olarak kabul edilecektir.” ifadelerine yer verdi.

Bu haber 3538 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum