Midyat'ta Yapı denetimi toplantısı yapıldı

Mardin Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünce 15.Yapı Denetimi İstişare toplantısı Midyat'ta yapıldı.

Midyat'ta Yapı denetimi toplantısı yapıldı
02 Mart 2016 - 15:51 - Güncelleme: 02 Mart 2016 - 16:03

Mardin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü 15.Yapı Denetimi İstişare toplantısını bu kez Midyat ilçesinde yaptı. Toplantıya yapı denetim şirketlerinin denetçileri, proje ve uygulama denetçileri, kontrol elemanları ve yardımcı kontrol elemanları katıldı. Toplantıda, Yapı Denetim Kanunu hakkında bilgi verildi.

Toplantıda konuşan Midyat Belediye Başkan Yardımcısı Tevfik Baysal, “Proje müellifleri tarafından hazırlanan ve yapı denetim kuruluşlarınca kontrol edilen projelerin Kanun ve Yönetmeliklere uygun olarak hazırlanması, İmar Müdürlüklerinde çalışan teknik personelin zamanının israf edilmesini engelleyecektir. Yapıya başlandıktan sonrada yapı denetim kuruluşlarının, müteahhit ile şantiye şeflerinin gerekli denetimleri yapmaları zorunludur.” dedi.

Mardin Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Yardımcısı Alaattin Demirat ise yapı denetimin adından da anlaşılacağı gibi yapıyı/yapılaşmayı denetleyen bir sistem olduğunu anımsattı. Demirat, “Yapı denetim sistemi, can ve mal emniyetini birinci planda tutan, çağdaş ölçü ve standartları içeren, kontrolsüz ve kalitesiz yapılaşmayı önleyen bir sistemdir. Unutulmaması gereken, herkesin can ve mal güvenliği olan, projesine ve imarına uygun, kaliteli, yaşam standartlarını yükselten yapılarda, yaşama hakkı olmasıdır.” diye konuştu

Bu haber 2670 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum