Tanju Çolak: Taş atmak sorunları çözmek değil

"Futbolun Ustaları, Geleceğin Yıldızlarıyla Buluşuyor" Projesi kapsamında Midyatlı gençlerle buluşan eski milli futbolcular, adına Tanju Çolak çocuk ve gençlere önemli tavsiyelerde bulundu.

Tanju Çolak: Taş atmak sorunları çözmek değil
16 Ekim 2014 - 17:25

Midyatlı gençlerle "Futbolun Ustaları, Geleceğin Yıldızlarıyla Buluşuyor" Projesi kapsamında bir araya gelen eski milli futbolcular gençlerle konferans ve halı saha maçı ile bir araya geldi, maçtan sonra Tanju Çolak genç ve çocuk katılımcılara önemli tavsiyelerde bulundu.

Programdan sonra Tanju Çolak basın yolu ile çocuk ve gençlere hitaben yaptığı açıklamada,’’Çocuklarımızı eğlendirdik, mutlu ettik, sevindirdik. Top ve forma dağıttık. Dün Mardin deydik bugün Midyat’ta yarın Elazığ’da haftaya Bingöl’de Bitlis derken Ağrı her tarafa yetişmeye çalışıyoruz. Birazcıkta olsa eğer bu dostluğa barışa bir katkımız varsa ne mutlu diyoruz. Çocuklar, sizleri çok seviyoruz. Sizlere değer veriyoruz, sizleri önemsiyoruz, bizim her şeyimsisiniz, geleceğimizsiniz. Ben Tanju Çolak olarak zaten elimden gelen her şeyi yapıyorum. Taş atmak sorunları çözmek değil. Zaten 90-95 yıldır kardeşçe biz bize yaşıyoruz. Niye bu yaşama devam etmeyelim. Kötülüğün, kaosun bize getirdiği hiç bir şey yoktur. Sizler beni dinlemeye devam edin. Bende bir köylü çocuğuyum.” Dedi.

Gençlik Ve Spor Bakanlığı'nın hayata geçirdiği proje kapsamında, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki illerde yaşayan gençlerle buluşmak üzere Mardin'e gelen eski milli futbolculardan Tanju Çolak, Hami Mandıralı, Hasan Şaş, Hakan Ünsal, Ogün Temizkanoğlu, Ali Gültiken ve Semih Yuvakuran Kocatepe Ortaokulu Konferans salonunda katıldıkları panelde Midyatlı gençlerle bir araya geldiler. Panelde öğrencilerin sorularını yanıtlayan futbolcular ve gençler keyfili anlar yaşadı.

Daha sonra bir otelde halı saha’da Midyatlı gençlerle futbol maçında bir araya gelen futbolcular, maçı izlemeye gelen çocuklara futbol topu, forma dağıtarak hatıra fotoğraf çektirdi.

Bu haber 3201 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum