Reklam
Reklam
Murat Evis

Murat Evis

emidyathaber@gmail.com

Altunkaya Holding'in yatırım ve yardımları üzerine

11 Mart 2021 - 14:02

Altunkaya Holding, Midyat ilçesinden hayırlı ve duyarlı aileye sahip hayırsever bir ailedir. Bu Holding ailesini, Midyat ve çevre köylerinde isimlerini duymayan kalmamıştır. Bu Holding aile, kaç yıldır, Midyat ilçesinde çok kapsamlı, planlı ve yüksek meblağlı yardım paketleri dağıtmaktadırlar.

Midyat ‘a yapmış oldukları en büyük yatırımlarından birisi de; Midyat’a yakışır devasa dört minerali camii olmuştur. Hem Cami, hem Müftülük binası hemen yanı başında medrese yaptırmışlar. Ayrıca kendi doğup büyüdükleri köyde Taziye evi ve dışarıdan gelen misafirler için konaklama binası yapma hususunda hizmetleri olmuştur. İlçe merkezinde aynı şekilde devlet tarafından ihmal edilen ve temel ihtiyaç olan bir yatırımı kendileri üstlendiler. Bu ihmal edilen yatırım; Midyat’a yakışır bir Kütüphane olacaktır. Hızla büyüyen Midyat’a şimdiye kadar öncelikli yatırımlar arasında bulunması gereken, çoktan Midyat’ta yapılmış olması gereken bu kütüphaneyi ve yeni kurulacak fakülte binasını da aynı şekilde bu hayırsever Altunkaya Holding sahipleri tarafından üstlenmişlerdir.


Bu, çok sevindirici ve güzel bir haberdir. İlçemizde bu şekilde büyük ve kapsamlı kütüphane ve fakülte binasını inşa etmeleri, ilçeye ve ilçe insanına verdikleri önem ve değeri göstermektedir. Her yıl düzenli olarak infak ettikleri zekât ve yardım kolileri de ayrı bir değer konusudur.
İlçe halkı tarafından Altunkaya ailesinin yaptıkları yardım ve yatırımları takdirle konuşuluyor.

 Bu arada aklımıza başka bir şey geliyor; Midyat ilçesinden olup, ister ilçede ikamet etmiş olsun, ister bu Holding gibi ülkemizin değişik şehirlerinde olsun, bu Holding gibi ya da buna yakın zengin aileler yok mudur? Sorusu akla gelir ister istemez. Var hem de yüzlercesi dediğinizi duyar gibiyim. Peki, bu maddi durumu çok iyi hemşerilerimiz neden bu hayırsever Holding gibi insanlarına ve memleketlerine bu şekilde yardım ve yatırım yapmıyorlar diye aklımıza sorular gelir ister istemez.

Oysa ki, ilçe merkezinde veya şehir dışında ticari faaliyet gösteren zengin hemşerilerimiz, bu hayırsever Holding gibi memleketlerine ve memleket insanlarına acaba neden yardım ve yatırım yapmamaktadırlar. Etrafımızda bulunan ve memleketimizin zengin insanları da bu Holding gibi ellerini taşın altına koysa, belki de ilçemizin tüm yardıma muhtaç insanlara ulaşılacak, ihtiyaçları giderilecek ve ilçemizin büyümesinde ve gelişmesinde katkı sağlamış olacaklardır.

Bir insan “ mutlu ettiği kadar mutlu olur” anlayışıyla yardımlar yapılsa insanlar arasında sevgi ve muhabbet daha fazla artacak, bu da doğal olarak toplumda olumlu ve pozitif bir hava oluşmasına sebep olacaktır. Toplumda kin, kıskançlık bitecek, fakirle zengin arasındaki bağ güçlenmiş olacaktır. Bir insan, ne kadar mal mülkü olsa da eğer, etrafında ve çevresinde mutsuz, fakir ve işsiz insan topluluğu mevcut ise, kendisinde bulunan mal ve mülk onu mutlu etmeye yetmeyecektir. Birincisi yardıma muhtaç insanların gözü malında kalabilir ikincisi malına zarar verme endişesiyle yaşar. Bu her iki durumda kendisini mutsuz edecektir.

Zengin insanlarımızdan da beklentimizi o dur ki, bu hayırsever Altunkaya Holding ailesi gibi ilçemize ve ilçe insanımıza güçleri nispetinde yardım ve yatırım yapmalarıdır. Unutulmaması gerekir ki, insanın değeri aldığı ile değil verdiği iledir. Şu anda herkesi etkileyen bu amansız salgın nedeniyle birçok insanımız maddi anlamda geçim sıkıntısı geçtiği bu günlerde, duyarlı-maddi durumu iyi insanlarımızdan bu kötü günlerde kendilerinden beklenen maddi fedakârlığı yapmalarıdır. “Hayat paylaştıkça güzeldir” sloganı ne kadar güzel ve anlamlı olduğu meramızı anlatmaya yeterlidir.

 

Bu yazı 164 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum